Tradiční fotbal na Štědrý den

Každé dopoledne na Štědrý den se již přes 80 let hraje fotbalové utkání mladí vs. staří, nebo také svobodní vs. ženatí. Jde o ojedinělou tradici, která vznikla někdy kolem roku 1930. První zápas se měl údajně odehrát na tzv. "Zapletalově placu." Snad se nám podaří získat více informací od pamětníků.

Letošní zápas se stejně jako předchozí ročníky nesl ve znamení skvělé zábavy, kterou umocnila vynikající hrací plocha, otevřené občerstvení a sváteční nálada. Teplota se pohybovala okolo 2-4˚C, před zápasem jemně mrholilo a obloha byla zatažená. Letošní zima je zatím na sluníčko a sníh skoupá, uvidíme čím nás překvapí po Novém roce.

Pro pořádek je ještě nutné napsat výsledek zápasu. Stará garda deklasovala podle očekávání omladinu 9:3.

fotbal vanoce_5_400x300

Více obrázků naleznete v galerii zde.