23.4.2016 TJ Sokol Újezdec – Kojetín/Koválovice B 0 - 2, pol. 0 – 1

Základní sestava: : Sova, Slaměník, Kovář, Lecián, Vrána, Zbožínek, Petráš, Prachniar, Dicuia, Václavíček, Fikr,

Náhradníci: Jančovič, Smékal, Kolomazník, Koukal, Jurečka

V tomto utkání jsme chtěli potvrdit body dovezené z venku. Jenže nás čekal favorizovaný Kojetín, který vede tabulku. Z naší strany to byl opatrný začátek, nechtěli jsme udělat chybu a snažili se narušovat soupeřovi útočné akce. Moc se nám to ale nedařilo a ve středu pole jsme nepodrželi míč. Soupeř toho okamžitě využíval. Dostával se častěji k našemu pokutovému území, ale velkou šanci si nevypracoval. Ve 25. min. už svého tlaku využil, když ze strany zahrávaný přímý volný kop nacentroval na zadní tyč, kde svedl souboj náš brankář s útočníkem, ale bohužel ho prohrál a hosté vedli 1:0. Po této brance jsme přidali na aktivitě směrem dopředu, ale do vážnější šance jsme se nedostali.  Ta přišla ve 44. min., kdy Václavíček krásně uvolnil na pravé straně Zbožínka, který postupoval sám na brankáře, jenže ve vyložené šanci selhal. Byla to pro nás velká škoda, protože gól do šatny by nám určitě hodně pomohl.

Do druhé půle jsme udělali dvě změny, kdy přišel Jančovič a Smékal a chtěli být víc aktivní směrem dopředu. Soupeř byl pozorný a už nás do vážnější šance nepustil. Naopak udeřil podruhé v 58 min., kdy centrovaný míč do pokutového území jsme nedokázali odvrátit a útočící hráč toho pohodlně využil.

Hodnocení: Z tohoto utkání jsem hodně smutný. Dostali jsme dvě branky po chybách, kterých bychom  se neměli dopouštět. Soupeř byl určitě lepší, přesto si myslím, že jsme si aspoň bod zasloužili. Už za zmiňovanou velkou příležitost před koncem první půle a za bojovnost v půli druhé. Takový je ale fotbal a my se už musíme soustředit na další důležitá utkání.