28.5.2016 TJ Sokol Újezdec – FK Tovačov 6 - 1, pol. 3 – 0

Základní sestava: Sova, Slaměník, Kovář, Šídlo, Vrána, Zbožínek, Jančovič, Dicuia, Koukal, Kolomazník, Fikr

Náhradníci: Smékal, Václavíček, Petráš, Pořízek, Kobliha

Kdo dnes přišel na mistrovské utkání, kdy jsme hostili Tovačov, určitě nelitoval. Sehráli jsme velmi dobrý zápas s řadou krásných branek a ještě spoustou brankových příležitostí, které zůstali nevyužity. Dnešní brankovou úrodu odstartoval už v 8. min. Dicuia, kdy si naběhl na krásný centr Jančoviče a podél hostujícího brankáře otevřel skore. 1:0. Druhou branku utkání zaznamenal Slaměník, který si z dobrých 35m postavil míč k zahrávání volného přímého kopu a trefil úžasně. 2:0. Do poločasu přidal ještě třetí branku Smékal, který důraznou hlavičkou zakončil hezký centr Slaměníka, 3:0.

Druhý poločas pro nás nezačal moc dobře. Hned ve 47 .min. hosté z autového vhazování hodili míč až na malé vápno, který poskakoval po několika hlavách hráčů, až skončil v síti. 3:1. Jenže v 55. min. to už bylo 4:1. Do hry nastoupil Petráš a jeho první dotyk s míčem skončil v síti. V 80.min. jsme předvedli hezkou kombinační akci, kdy Petráš uvolnil Kolomazníka, který postupoval sám na branku, ale v pokutovém území byl sražen a následovala červená karta a pokutový kop. K němu se postavil Jančovič a bezpečně proměnil, 5:1. Diváci si přišli na své ještě jednou v 89. min., když Slaměník opět z přímého kopu pokořil brankáře hostů po šesté, 6:1

Hodnocení: V dnešním utkání jsme předvedli velmi dobrý výkon, kterému nechybělo nasazení, bojovnost a touha po vítězství. Sehráli jsme nejlepší domácí utkání jara, kdy jsme se konečně začali prosazovat z vypracovaných šancí a soupeře jsme do žádné vážné šance nepustili. Jsem rád, že jsme divákům ukázali, že fotbal hrát umíme a sami sobě dokázali, že patříme mnohem výš v tabulce, než se nacházíme.