21.4.2018 TJ Sokol Újezdec – TJ Haná Prostějov 2 : 0, pol. 1 : 0

V sobotu 21.4.2018 jsme na domácím hřišti přivítali pátý tým soutěže a to TJ Haná Prostějov. Po výrazné prohře v Lipníku nad Bečvou jsme měli co napravovat. O soupeři jsme věděli, že se jedná o zkušený tým se staršími hráči, který se pohybuje v klidných vodách tabulky. Naším jediným cílem bylo získat všechny tři body. Hned od začátku jsme chtěli hrát aktivně na míči, zatlačit soupeře před jejich branku a co možná nejdříve vstřelit gól.

To co jsme si řekli v šatně se přeneslo i do zápasu a od prvních minut jsme soupeře zatlačili. Snažili jsme se hrát kombinační fotbal a naším útočníkům chystat míče k zakončení. Ve 13. minutě jsme mohli slavit první gól, kdy po centru do pokutového území se hlavou trefil útočník Jiří Kocfelda. Do cca 25. minuty jsme měli zápas pod kontrolou, diktovali jsme tempo a drželi míč na svých kopačkách. Po krásné střele Pavla Řeháku jsme ještě trefili tyčku. Poté však iniciativu převzal náš soupeř a několikrát ohrozil naši branku. Do konce poločasu se však skóre neměnilo.
Druhý poločas jsme opět začali hrát, kombinovali jsme a snažili se vstřelit druhý gól. Ten přišel v 66. minutě, kdy po individuální akci Pavla Řeháka překonal brankáře Prostějova další útočník Marek Suchánek. Po tomto gólu se soupeř snažil snížit, zatlačil nás a několikrát nebezpečně ohrozil naši branku, Evžen Sova však byl bezchybný a podržel nás. V této fázi hry jsme se snažili o rychlé protiútoky, ale třetí gól jsme již nevstřelili, i když blízko k němu měl ke konci zápasu Marek Fabián, který překonal brankaře, ale trefil bohužel jen břevno branky. Zápas nakonec skončil naším vítězstvím 2:0.
Za výkon, který předvedli naši hráči si zaslouží poděkování. Snažili se hrát kombinační fotbal, snažili se držet míč na našich kopačkách, zbytečně balóny nenakopávaly, ale co je důležité oproti předchozím zápasům, nediskutovali s rozhodčím a věnovali se vlastní hře. Doufám, že na tento výkon navážeme i v dalším utkání v neděli 29.4.2018 v derby se Želatovicemi.