5.5.2018 TJ Sokol Újezdec – TJ Smržice 4 : 1, pol. 2 : 1

Další domácí zápas nás čekal v sobotu 5.května proti mužstvu TJ Smržice, pohybujícím se ve spodních částech tabulky. Naším cílem bylo opět plně bodovat i přesto, že se stále potýkáme se zraněním hráčů a ne všichni nastupovali stoprocentně fit. Po tří zápasovém trestu mohl již nastoupit Josef Stokláska. Zápas jsme chtěli ve svůj prospěch rozhodnout co možná nejdříve. Hned od počátku jsme soupeře zatlačili na jejich polovině hřiště, kde jsme se snažili kombinační hrou o vstřelení branky. Běžela 24. minuta a ve velkém vápně byl faulován náš záložník. Rozhodčí odpískal faul a ukázal na penaltový bod. Hosté vehementně proti rozhodnutí arbitra protestovali a vše vyvrcholilo jeho urážkou. Hostující hráč s číslem 13 obdržel červenou kartu a šel do sprch. Pokutový kop zahrával Marek Fabián a tento se nemýlil, vedli jsme jedna nula a hráli proti deseti. O čtyři minuty později po chytré přihrávce Josefa Stoklásky, který středem hřiště vysunul našeho útočníky Marka Fabiána, se tento opět nemýlil a střelou k tyči navýšil skóre. Vedli jsme dva nula. Bohužel tento stav se nám do konce poločasu udržet nepodařilo a Smržice ve 33. minutě snížili na rozdíl jedné branky.
O poločase jsme si řekli, že nemůžeme hrát pouze na udržení výsledku, ale stále být aktivní a pokusit se přidat ještě nějaký gól. Toto se nám podařilo v 74. minutě, kdy se do „černého“ trefil další náš útočník Jiří Kocfelda. Od této chvíle již soupeř působil odevzdaně. V 86. minutě po pěkné individuální akci Ladislava Zbožínka, který ve středu hřiště obešel několik hráčů a nakonec po kličce brankařovi skóroval do prázdné branky, jsme vedli 4:1. Nakonec takto i zápas skončil, tři body zůstali doma.
Opět hráči na hřišti plnili co měli, snažili se hrát kombinační fotbal a mít co možná nejdéle míč na svých kopačkách. Za to si zaslouží pochvalu. Doufám, že jim forma vydrží i na další zápas, který hrajeme v neděli od 16:30 v Tovačově a nečeká nás nic jednoduchého.