13.5.2018 TJ Sokol Tovačov – TJ Sokol Újezdec 1 : 1, pol. 1 : 0 (PK 7:8)

21. kolo 1. B třídy jsme odehráli v neděli na půdě Sokola Tovačov. Soupeř byl v tabulce o jediný bod za námi a věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, protože poslední tři zápasy vždy vyhrál za plný počet bodů. Ke všemu nám chyběl brankář Evžen Sova a musel za něj zaskočit stoper Mira Kovář. Naším cílem bylo odvézt si nějaké body. Od začátku jsme chtěli hrát ze zajištěné obrany, praktikovat kombinační fotbal po zemi a branku soupeře ohrožovat po rychlých protiútocích. Bohužel od druhé minuty jsme prohrávali 1:0, kdy soupeř po dlouhém autovém vhazování do vápna a sražení míče k tyči, vsítil branku. Soupeř byl stále aktivní. Snažil se nás zatlačit na naši polovinu, v osobních soubojích byl agresivní, hrál jednoduchý fotbal založený na dlouhých pasech či odkopech od obránců na rychlé a důrazné útočníky. Chvíli nám trvalo, než jsme si na tento styl hry zvykli. Do poločasu jsme hru vyrovnali a měli i několik slibných příležitostí ke vstřelení gólu. V kabině jsme si řekli, že se soupeři musíme vyrovnat agresivitou a důrazem v osobních soubojích i za cenu, že to bude bolet.

V druhé půli jsme soupeře začali kombinačně přehrávat, moc jsme jej na vlastní polovinu hřiště nepouštěli, rovněž jsme mu nedovolili vážněji ohrozit naši branku. Stále jsme se tlačili před jejich pokutové území s cílem vyrovnat. Běžela 77. minuta, kdy jsme zahrávali rohový kop, centrovaný míč soupeř odvrátil pouze na hranici velkého vápna, kde jej získal náš stoper Josef Stokláska, chvíli si s ním pohrál a nakonec střelou k tyči srovnal na 1:1. Tento stav vydržel až do 90. minuty. Následovaly penalty, které nakonec kopalo deset hráčů na každé straně. Šťastnější jsme byli my, dali jsme jich osm, soupeř o jednu méně. Získali jsme další důležité 2 body do tabulky.
Na týmu si cením, že celý zápas bojoval o dobrý výsledek a byl schopen nepříznivý stav otočit v náš prospěch. Ústřední postavou byl brankář Mira Kovář, který i přes zranění celý zápas odchytal, vychytal penalty a jednou proměněnou přispěl k vítězství. Následující zápas nás doma čeká tým z Klenovic na Hané, který se nachází na třetím místě tabulky a doufám, že nám vítězná forma vydrží.