7.4.2019 TJ Sokol Újezdec – Sokol Tovačov 2 - 1, pol. 0 – 1

První domácí utkání jarní části naší soutěže jsme odehráli proti týmu z Tovačova. Věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání. Na podzim jsme v Tovačově doslova vyválčili dva body, kdy v základní hrací době jsme remizovali 2:2 a zvítězili jsme až po penaltovém rozstřelu. Předpokládali jsme, že soupeř bude opět praktikovat agresivní styl hry se spousty soubojů, bez mezihry, založený na nakopávaných míčích. Naším cílem bylo potvrdit zisk bodů z venkovního zápasu v Otaslavicích a doma plně bodovat.

Úvod zápasu se nám vydařil a v 6 minutě po kombinační akci a centru z pravé strany trefil břevno náš útočník Martin Skála. Poté začal být soupeř aktivnější ve hře dopředu a naši branku ohrožoval nebezpečnými rohovými kopy a dlouhým autovým vhazováním do našeho vápna, kde jsme měli spoustu práce s urostlými a důraznými hostujícími hráči. Ve 25 minutě pronikal z levé strany do vápna soupeře Marek Fabián, vyběhnutého brankáře přeloboval, ale k údivu všech obránce hostů skluzem vykopnul míč z brankové čáry a tím zabránil jistému gólu. Ve 32 minutě soupeř podnikl rychlý protiútok po naší levé straně, míč se dostal na hranici velkého vápna, střela útočníka se od tyče odrazila přímo na kopačky hráče Tovačova Petra Štimpla, který míč uklidil do naší prázdné branky. Prohrávali jsme 0:1 a tímto výsledkem skončil i první poločas.
O přestávce jsme si v šatně řekli, že není nic ztraceného a musíme s výsledkem něco udělat. Především krajní hráče jsem nabádal, aby se snažili dávat více centrů do soupeřova vápna a všichni aby se více pokoušeli o zakončení. Běžela 62 minuta, kdy si ve velkém vápně zpracoval míč náš záložník Václav Mazur a přesnou střelou k tyči vyrovnal. O dvě minuty později se na hranici velkého vápna opřel do míče Ladislav Zbožínek a opět střelou k tyči přidal náš druhý gól. Soupeři chvíli trvalo, než se z těchto branek vzpamatoval a opět přidal na obrátkách. Naše obrana však hrála bezchybně a nepustila hostující hráče do vážnější šance. Za zmínku stojí ještě 85 minuta, kdy se při odkopu zranil náš kapitán Mira Kovář a musel střídat. Vítězství se nám však podařilo udržet a po závěrečném hvizdu rozhodčího jsme se mohli radovat z prvních tří domácích bodů.
Celému týmu bych chtěl poděkovat za předvedený výkon ve druhém poločase, kdy kluci bojovali a nebáli se hrát.
V neděli od 10:00 hodin hrajeme na hřišti lídra soutěže Sokola Ústí „B“, bojujícího o postup do vyšší soutěže a budeme se snažit dovést nějaký ten bod i z této horké půdy. Zde nemáme co ztratit, můžeme jen překvapit.