21.4.2019 TJ Sokol Újezdec – Klenovice na Hané 1 - 2, pol. 1 – 1

V 19. kole soutěže jsme na domácí půdě přivítali hráče z Klenovic na Hané. Jednalo se o přímý souboj o třetí místo v tabulce, kdy jsme na hosty ztráceli dva body. Cíl byl jasný, zisk tří bodů. Věděli jsme, že nás nečeká lehký soupeř, kdy jsme si to mohli vyzkoušet na podzim v Klenovicích, kde jsme prohráli 5:1. Dá se říci, že oproti utkání v Ústí jsme byli skoro kompletní, ze základní sestavy chyběl pouze zraněný Tomáš Bouchalík, který se podrobil chirurgickému zákroku kolene a bude delší čas chybět. 

Od počátku utkání jsme se snažili být aktivní a dobrou kombinací jsme si vytvářeli i šance. Ve 14. minutě prošel středem hřiště přes obranu hostů Laďa Zbožínek a technickou střelou překonal hostujícího brankáře.  Vedli jsme 1:0. Poté se do další šance dostal náš útočník Martin Skála, který na velkém vápně po přihrávce z pravé strany vystřelil po zemi, ale brankář skvělým zákrokem nohou míč za svá záda nepustil. Hostující tým měl šanci vyrovnat po přímém kopu, kdy jejich hráč nastřelil břevno. Běžela 40. minuta, hosté zahrávali rohový kop. Dlouhý míč přeletěl naši obranu, jejich hráč z rohu velkého vápna hlavou vrátil míč na hranici malého vápna a zde byl ve skrumáži nejpohotovější hráč s číslem 10, který míč usměrnil za záda našeho brankáře. Bohužel bylo vyrovnáno.  Tímto výsledkem skončil i poločas, kdy jsme měli více ze hry.

Druhou půli přidal soupeř na obrátkách, přehrával nás a zatlačil nás, měl několik šancí. My jsme se převážně bránili. Hráči Klenovic byli běhavější a dynamičtější. Jejich tlak vyvrcholil v 73. minutě, kdy jsme z levé strany pronikajícího hráče faulovali ve velkém vápně a byla odpískána penalta. Tu s přehledem soupeř proměnil a prohrávali jsme 2:1. Ještě jsme se nadechli k vyrovnání, došlo k přeskupení hráčů. Začali jsme hrát na tři útočníky, v obraně na riziko jeden na jednoho, ale bohužel k vyrovnání to nevedlo. Poprvé na jaře jsme prohráli.  

Pokud bych měl hodnotit výkon našeho týmu, tak mohu říci, že do cca 40 minuty jsme byli o něco lepší než hosté. V druhé půli však Klenovice potvrdili svou kvalitu a objektivně musím přiznat, že asi o ten jeden gól byli lepším týmem. V neděli zajíždíme na horkou půdu Pivína, který nyní vede naši soutěž a v domácím prostředí body moc nerozdává. My se však budeme snažit domácí zaskočit a urvat nějaký ten bod. 

Petr Vařecha, trenér