18.5.2019 TJ Sokol Újezdec – FK Němčice nad Hanou 3 - 0, pol. 0 – 0

Ve 23. kole jsme na domácím hřišti hostili poslední tým naší soutěže a to mužstvo FK Němčice nad Hanou. Určitě se pro nás nejednalo o jednoduchý zápas, protože soupeř bojuje o každý bod do tabulky. Do základní sestavy se vrátili někteří hráči a mohlo dojít k posunům v rozestavení.  Chtěli jsme hrát útočný fotbal s cílem vstřelit co nejdříve nějaký ten gól.
První poločas se nám ovšem nevydařil, sice jsme opticky soupeře tlačili, ale bez vyložených šancí. Hosté přijeli s taktikou dobře bránit a podnikat rychlé brejky.  V prvním poločase si vytvořili více šancí ke skórování než my. Naši hráči v první půli jen kecali, rozčilovali se,  hádali se, než aby hráli.
O poločase jsem musel zvýšit hlas a rázně všem sdělit, co se od nich na hřišti očekává, že tam nejsou od toho, aby vše komentovali a navzájem si vyčítali chyby, kdy nic fotbalového na hřišti doposud neukázali.  Po mém krátkém monologu jsem šatnu opustil a nechal hráče samotné, aby si vyříkali, jak se budou na hřišti chovat a co budou hrát.
Do druhého poločasu nastoupil úplně jiný tým, najednou se začal hrát fotbal, nikdo zbytečně nekecal a věnoval se jen hře. Určitě nám pomohla i branka ve 46. minutě, kdy zahrával rohový kop Václav Mazur a nejvýše ve vápně vyskočil náš útočník Marek Fabián, který hlavičkou otevřel skóre zápasu. Naše aktivita na hřišti neustávala, snažili jsme se kombinovat po zemi a držet míč na našich kopačkách. Běžela 75. minuta, kdy se u soupeřova velkého vápna dostal k míči, v zápase velmi aktivní Marek Fabián a krásnou technickou střelou k tyči navýšil stav na 2:0. V 83. minutě bylo ještě veseleji, kdy střelou po zemi vsítil třetí branku další útočník Martin Skála. Poté se již zápas jen dohrával a my jsme mohli slavit vítězství 3:0.
Na první poločas bych nejraději zapomněl, na hřišti to z naší strany vypadalo jak na arabském tržišti, neustálé přehadování, kecání do všeho. Za předvedený výkon ve druhém poločase však musím hráče pochválit. Všichni se začali věnovat jen hře a bylo to hned znát. 
Další zápas odehrajeme v neděli od 10:00 hod. v Jezernici a doufám, že navážeme na výkon z druhého poločasu domácího utkání.  
Petr Vařecha, trenér