26.5.2019 Sokol Jezernice - TJ Sokol Újezdec 2 : 2 (PK 5:4) pol. 0 : 2

Předposlední venkovní zápas této sezóny jsme sehráli v neděli 26.5.2019 v dopoledních hodinách v Jezernici. Opět jsme měli problémy se sestavou. Chtěli jsme však bodovat a tak potvrdit domácí tři body. 
První poločas se nám vydařil, hráli jsme to, co jsme si řekli v šatně. Hosté sice měli optickou převahu, ale my jsme hrozili z nebezpečných protiútoků.  V 18. minutě po pasu do velkého vápna přehodil špičkou kopačky domácího brankáře náš obránce Tomáš Šídlo a vedli jsme 1:0. Ve 40. minutě přidal druhý gól Marek Fabián, který po krásném vysunutí Davida Halaty prošel domácí obranou jak nůž máslem, obehrál i brankáře a skóroval do prázdné branky.  Poločas jsme vyhráli 2:0.
Do druhého poločasu jsme šli s tím, že nemáme kam spěchat a počkáme, co na nás domácí hráči vymyslí. Jezernice se hned od prvopočátku snažila vyrovnat, zatlačila nás na naši půlku, ale až do 66. minuty jsme se drželi. V této hrací době jsme si vytvořili nejméně tři více než vyložené šance, kdy jsme budˇ netrefili branku, či nás vychytal domácí brankář. Jak jsem již psal 66. minuta byla pro nás smolná, kdy soupeř snížil na 2:1. Od té doby jsme přestali hrát a koledovali jsme si o vyrovnávací gól. Ten bohužel přišel v 84. minutě. Remízu jsme již ubránili a šlo se na penalty. Po pěti sériích pokutových kopů nebylo rozhodnuto. Následující penaltu jsme nedali a z dobře rozehraného zápasu jsme nakonec brali jen jeden bod.
Myslím si, že tento zápas jsme mohli vyhrát za plné tři body. Bohužel nás zklamala střelecká forma, kdy naše šance ve druhém poločase byly opravdu tutové. Dát třetí branku, mohl být výsledek pro nás příznivější. Musíme se však spokojit jen s jedním bodem a v domácím zápase v sobotu 1.6.2019 zabojovat proti Kovalovicím a zvítězit. 
Petr Vařecha, trenér