4.8.2019 Sokol Mostkovice - TJ Sokol Újezdec 3 : 6, pol. 1 : 5

V neděli 04.08.2019 jsme zajížděli k úvodnímu mistrovskému zápasu 1.B. třídy skupiny A na hřiště Sokola Mostkovice. V minulé sezóně jsme zde prohráli 3:1 a měli jsme soupeři co oplácet. V loňské tabulce soupeř skončil za námi na osmém místě a posbíral stejný počet bodů jako my. Očekával jsem vyrovnané utkání. Hned na úvod sezóny jsem nemohl počítat s několika hráči, kteří utrpěli v přípravných zápasech lehčí zranění. Po všech hráčích jsem požadoval kvalitnější defenzivní činnost, než kterou jsme předvedli v jednom z přípravných zápasů.
Úvod utkání se nám vydařil, byli jsme lepší na míči a měli jsme kvalitnější kombinaci než soupeř. Míče jsme zbytečně nenakopávali. Běžela 15. minuta, kdy se Josef Stokláska dostal do samostatného nájezdu na brankáře, ale před hranicí velkého vápna byl nedovoleným zákrokem faulován. Soupeřův obránce ihned obdržel červenou kartu a zahrávali jsme přímý volný kop. Radim Slaměník krásnou technickou střelou poslal míč k tyči a vedli jsme 1:0. Soupeře to značně zaskočilo, začal ještě více chybovat, čehož jsme byli schopni využít. Do poločasu se ve 21. minutě trefil do černého náš útočník Marek Fabián a další dvě branky ve 25. a 36. minutě vstřelil další útočník Martin Skála. Vše završil ve 38. minutě technickou střelou z volného přímého kopu opět Radim Slaměník. Soupeři se po standartní situaci a závaru ve velkém vápně ještě podařilo snížit na poločasový stav 1:5.
Do druhého poločasu jsme šli s tím, že se pokusíme vstřelit ještě nějaký ten gól a nebudeme inkasovat. Bohužel to se nestalo, soupeř ve 48. a 76. minutě snížil po dvou rohových kopech na 3:5, kdy naše vyložené šance zůstaly nevyužity. Uklidňující a poslední branku v zápasu vstřelil hlavou Marek Fabián po krásné kombinační akci a centru do vápna. Konečný výsledek byl 3:6 a tři body byly naše. Bohužel mě mrzí vyloučení Radima Slaměníka, který byl v 86. minutě po obdržené druhé žluté kartě vyloučen.
Pokud bych měl v krátkosti zhodnotit tento zápas, tak za první poločas si kluci zaslouží jedničku podtrženou. Druhý poločas jsme však nezahráli dobře, zbytečně jsme v důsledku neproměněných šancí a obdržených branek dostali soupeře na koně a utkání jsme si zkomplikovali. Hráči byli nekoncentrovaní, zbytečně jsme kazili přihrávky a po zisku míče soupeř podnikal rychlé protiútoky. Tím jsme přicházeli o dost fyzických sil.
Další utkání nás čeká v sobotu 10.08.2019 od 17:00 hod. na domácím hřišti, kde budeme hostit soupeře z Troubek.