28.9.2019 Sokol Klenovice - TJ Sokol Újezdec 5 : 1, pol. 2 : 0

V sobotu 28.9.2019 jsme v 9. kole naší soutěže zajížděli na hřiště Sokola Klenovice. Nečekalo nás nic lehkého, domácí potřebovali vzhledem ke svému postavení v dolních patrech tabulky bodovat. Ze sestavy vypadlo několik hráčů a nakonec zbylo do zápasu 12 hráčů a náhradní brankář. Úvod utkání jsme měli pod kontrolou, drželi jsme míč na svých kopačkách. Soupeř spoléhal na defenzivu a nakopávané míče na rychlé útočníky. Bohužel ve 14. minutě jsme v útočné činnosti ztratili míč, následoval rychlý nákop na domácího útočníka, který si v samostatném nájezdu poradil a skóroval. Ve 41. minutě jsme po přímém kopu neuhlídali domácího hráče a ten hlavou zvýšil skóre na 2:0.

Ve druhém poločase jsme chtěli co možná nejdříve vstřelit kontaktní branku, ale opak byl pravdou. V 59. minutě jsme chybně zahráli ofsajd systém a opět po samostatném úniku soupeř skóroval. V 62. minutě přidal ještě čtvrtou branku a bylo po zápase. Nám se podařilo snížit v 76. minutě střelou z poza velkého vápna díky Ondrovi Klobáskovi na 4:1. Ale konečné slovo měl opět soupeř a v 83 minutě uzavřel skóre zápasu na 5:1.
Ze zápasu mám rozpačité pocity, my jsme hráli, drželi míč na svých kopačkách, dobře kombinovali jak ve středu hřiště, tak i po stranách, ale v šancích a zakončení jsme byli zcela impotentní. Soupeři stačilo dobře a důsledně bránit a nakopávat dlouhé míče do naší otevřené obrany na své rychlé útočníky. Bohužel jsme se se soupeřovým stylem hry nedokázali vyrovnat a po několika vítězstvích prohráli. Toto klopýtnutí se budeme snažit odčinit v dalším venkovním zápase v neděli 6.10.2019 od 10:00 hod. v Jezernici.