26.9.2020 Sokol Otaslavice - TJ Sokol Újezdec 3 : 3 (PK 4:5), pol. 1 : 0

„V sobotu 26.9.2020 jsme v 8. kole naší soutěže zajížděli na Prostějovsko na hřiště Sokola Otaslavice. O soupeřovi jsme toho moc nevěděli, ale cílem bylo bodovat. Dá se říci, že jsme byli skoro v kompletní sestavě.

V úvodu zápasu jsme drželi míč na svých kopačkách. Domácí nás v zadních řadách nechali kombinovat, zalezli na svoji polovinu a čekali co vymyslíme. Bohužel naše kombinace končily před vápnem domácích, kteří následně chodili do protiútoků. V 15. minutě jsme po rychlém protiútoku a centru z pravé strany obdrželi hlavou první branku. Domácí nás k žádné vyložené šanci v prvním poločase nepustili. V osobních soubojích byli důraznější, dynamičtější a bojovnější než náš tým.  Hráli jsme bez nasazení, bez pohybu. První poločas jsme nakonec prohráli 1:0.

V kabině jsme si řekli co děláme špatně a v čem musíme přidat, aby jsme s nepříznivým výsledkem něco udělali. Zvýšili jsme důraz v osobních soubojích, začali jsme agresivněji napadat domácí rozehrávku, ale hlavně jsme  začali běhat.  V 62. minutě po centru z  levé strany si do velkého vápna naběhl náš obránce Radim Slaměník a nohou míč uklidil do sítě. Bylo vyrovnáno. O dvě minuty později jsme si v našem velkém vápně neuhlídali útočníka Otaslavic a ten po dlouhém autovém vhazování a propadnutí míče k malému vápnu, se štěstím doklepl míč do naší branky. Opět jsme prohrávali 2:1. V 66. minutě se do vyložené šance dostal Ondřej Klobáska, kdy domácí brankář jeho střelu vyrazil, ale nakonec míč do sítě uklidil náš útočník Jiří Kocfelda a srovnal na 2:2. V 72. minutě po pravé straně pronikal do našeho vápna domácí hráč, byl však faulován a rozhodčí nařídil pokutový kop. Tento domácí proměnili a ujali se vedení 3:2. V 88. minutě jsme zahrávali rohový kop. V pokutovém území došlo k několika soubojům o míč, ten se nakonec dostal  až k nehlídanému Pavlovi Zývalovi, který technickou střelou po zemi k tyči vyrovnal stav utkání na 3:3. Následovaly penalty. Všech pět našich exekutorů se nemýlilo, domácí jednu penaltu neproměnili, což znamenalo naše vítězství 3:4 po pokutových kopech a zisk dvou bodů do tabulky. 

Hráče bych chtěl pochválit za výkon v druhém poločase. První půle byla neslaná, nemastná, bez nasazení. Jsem rád, že se kluci nevzdali, i když v průběhu celého zápasu stále doháněli gólové manko, věřili v úspěch a ten nakonec dosáhli.“

Petr Vařecha, trenér