13.5.2012 TJ Sokol Ústí B - TJ Sokol Újezdec

"V prvním poločase existovalo na hřišti jen jedno mužstvo a to bylo družstvo domácích. Naši hráči první půli naprosto prospali. O tom, že hraje Újezdec jsme se dozvěděli jen v 14. minutě, kdy Slaměník zajel do hráče soupeře a bylo z toho oprávněná žlutá karta. V 21. minutě se začal na půlce probouzet Lecián, ale po jeho chybě následoval rychlý protiútok, který skončil rohem. Ten soupeř opět rozehrál na Leciána, který jemně míč prodloužil a útočník soupeře, který byl "velmi těsně hlídán Slaměníkem s Jančovičovičem" pohodlně otevřel skóre 1:0. V 29. minutě chybu na naší levé straně využil soupeř k jednoduchému přenesení hry, kde Skácel se Slaměníkem nechali soupeře zpracovat míč  a vystřelit 2:0. Zbytek poločasu jsme se štěstím odehráli za stavu 2:0 pro soupeře.
Po přestávce jsme nastoupili v takovém tempu, které bychom si představovali od začátku utkání. V 46. minutě zahrál Slaměník konečně pořádně volný přímý kop, který však Jiříček poslal nad bránu soupeře. V 51. minutě jsme jen špatnou finální přihrávkou Václavíčka před bránu soupeře nesnížili. V 54. minutě další akci se štěstím Slaměník na dvakrát proměnil 2:1. V 59. minutě jsme dokonce vyrovnali, ale rozhodčí odmávala postavení mimo hru. Václavíček za svůj komentář k výkonu rozhodčího obdržel žlutou kartu. V 61. minutě Václavíček využil Smékalovu pěknou přihrávku a srovnal na 2:2. V 64. minutě náš tlak vyústil v další pěknou kombinační akci a Slaměník vymetal pavouky 2:3. V 68. minutě další pěkná akce Slaměníka skončila jen rohem. V 80. minutě měl tutovku Smékal, který však míč poslal jen do náruče brankáře. O minutu později v 81. minutě další vyloženou šanci spálil Václavíček, který se sám před brankářem rozhodl pro lob, ale brankář hostí jeho úmysl vystihl. V 88. minutě po další pěkné kombinační akci běžel Václavíček sám na brankáře, ale ten ho ve vyložené šanci fauloval. Hlavní rozhodčí však nepochopitelně ukázal jen žlutou kartu a následný pokutový kop Slaměník proměnil v konečných 2:4. V 90. minutě se ještě soupeř snažil udělat něco s utkáním, ale míč směřující za záda Stavaře na brankové čáře zachytil Kropáč, který zabránil zdramatizování utkání.
Hodnocení: Jednalo se o zápas rozdílných poločasů. V prvním poločase jasně kralovali domácí, který svůj výkon korunovali jen dvěma góly. V druhém poločase existovalo převážně na hřišti jen jedno mužstvo - naši hráči. Mnoho svých akcí skončilo špatnolu přihrávkou, ale přesto jsme 4x skórovali. Domnívám se, že naše výhra byla zasloužená.
Škoda jen, že někteří hráči svůj kvalitní výkon nejsou schopni udržet v průběhu celého utkání. V prvním poločase byl například Slaměník na vystřídání, ale v druhém poločase po vstřelené brance ukázal své kvality a v jarní části odehrál své nejlepší utkání.
Za předvedený výkon v druhém poločase je potřeba naše hráče pochválit. Ať v takových výkonech pokračují i nadále." trenér Josef Stokláska
Sestava: Stavař, Skácel, Jančovič, Dočkalík, Stokláska, Slaměník, Lecián, Smékal, Zach, Václavíček, Jiříček.
Náhradníci: Zouhar 35. minuta za Skácela, Jurečka 86. minuta za Jiříčka, 88. minuta Kropáč za Zacha.