13.4.2013 TJ Sokol Újezdec - FK Troubky B

"Úvod prvního mistrovského utkání naznačil, jak bude celý zápas probíhat. Naši hráči zpočátku šetřili pohybem. V 9. minutě se do gólové šance dostal Slaměmík, který však místo zakončení hledal na zadní tyči Šidla. Ani střela ani přihrávka skončila vedle tyče mimo. V 14. minutě se Šidlo v pokutovém území dostal za obranu, ale skákající míč netrefil přesně a bránu překopl. V 17. minutě byl před hranicí šestnástky faulován Zbožínek. Nařízený trestný kop Slaměník střelou na zadní tyč proměnil 1:0. V 19. minutě Smékal vyvezl míč na půli soupeře, kde čekal na pohyb Šidla, kterého se nedočkal. Proto volil krátkou přihrávku k lajně na Slaměníka, který se snažil na slepo přihrát Skácelovi. Toho nenašel, ale nádherně vyslal soupeřova hráče do úniku. Situaci se snažil ještě před vlastním vápnem řešit skluzem. Útočníka soupeře v této chvíli křižoval Jančovič, ale ani jeden z našich hráčů jej nezastavili, takže pokračoval sám na Stavaře a tomu nedal šanci 1:1. V 25. minutě na gólový centr Slaměníka naběhl Liška, ale míč tečoval mimo branku. V 28. minutě opět centroval Slaměník, ale Šidlo zakončil mimo branku.
V 29. minutě Smékal vyvážel míč z vlastní poloviny, ale hned první hráč ho o míč obral a rychlý protiútok soupeř dobře zakončil 1:2. V 30. minutě centr Zacha zakončoval Liška, ale jeho slabou střelu brankář chytil. V 32. minutě přetažený centr Slaměníka vrátil Šidlo do malého vápna, kde Smékal hlavou vyrovnal 2:2. V 33. minutě Slaměník se Šidlem připravili šanci pro Pořízka, který s přehledem skóroval 3:2. V 35. minutě prodloužil hlavou Šidlo na Zacha a ten na zadní tyči zvýšil na 4:2.
V druhém poločase se až do 57. minuty nic zvláštního neudálo. Poté si na centr Zbožínka naběhl liška a zvýšil na 5:2. V podstatě hned po vstřelené brance jsme udělali další z několika hrubek v zápase a soupeř pohodlně snížil na 5:3. Poté Zach v 61. minutě a v 70. minutě zvýšil na 7:3, kdy obě akce byli jako přes kopírák. Únik po levém křídle až do vápna a poté střela na zadní tyč. V 79. minutě Jurečka rychle vhodil aut na Šidla, který nahrál volnému Zbožínkovi a ten zvýšil na 8:3. V 82. minutě se dostal do velké šance Jurečka, ale jeho pěknou střelu z otočky zastavila tyč. Závěr zápasu opět další hrubka naší obrany a soupeř snížil na konečných 8:4.

Hodnocení: Průběh utkání nám ukázal, jak probíhala zimní příprava. Soupeři jsme připravili 4 šance a ten je bezezbytku proměnil. Další šance si snad soupeř ani nevypracoval. Jen těžko bychom si mohli vzpomenout na další střelu soupeře na naši bránu. Obranná fáze hry byla na velmi špatné úrovni. V útočné fázi jsme některé akce mohli řešit lépe, ale tato stránka byla mnohem lepší." Josef Stokláska, trenér

Sestava: Stavař, Skácel, Smékal, Jančovič, Zouhar, Slaměník, Liška, Zbožínek, Zach, Pořízek, Šidlo.
Náhradníci: Jurečka (61. za Pořízka), Kolomazník, Hoferek (71. za Zouhara), Číhal (73. za Skácela), Ševčík.